Alkollü İçki Dağıtım Yetki Belgesi ve Bandrol Talebi

ickiİthalatı yapılacak alkollü içkiler için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan izin alındıktan sonra TAPDK’dan Alkollü İçki Dağıtım Yetki Belgesi ve Bandrol talebi alınması gerekmektedir.

Dağıtım Yetki Belgesi 2 yıl geçerlidir. İthal edilecek her bir alkollü içki için de ayrı ayrı dosya hazırlanmalı, bandrol talebinde bulunulması gerekmektedir.

 Not: Dökme alkollü içki ithalatı yapılamamaktadır.

GTİP EŞYANIN TANIMI
2203.00 Malttan üretilen biralar (perakende satışa hazır hale getirilmiş)
22.04 Taze üzüm şarabı (kuvvetlendirilmiş şaraplar dahil) (perakende satışa hazır hale getirilmiş); üzüm şırası (20.09 pozisyonunda yer alanlar hariç) (üzüm şırası hariç)
22.05 Vermut ve diğer taze üzüm şarapları (bitkiler veya kokulu maddelerle aromalandırılmış) (perakende satışa hazır hale getirilmiş)
2206.00 Fermente edilmiş diğer içecekler (elma şarabı, armut şarabı, bal şarabı gibi), tarifenin başka yerinde belirtilmeyen veya
yer almayan fermente edilmiş içeceklerin karışımları ve fermente edilmiş içeceklerle alkolsüz içeceklerin karışımları (perakende satışa hazır hale getirilmiş)
22.08 Alkol derecesi hacim itibariyle %80’den az olan tağyir (denatüre) edilmemiş etil alkol; damıtım yoluyla elde edilen alkollü içkiler,
likörler ve diğer alkollü içecekler (perakende satışa hazır hale getirilmiş) (Alkol derecesi hacim itibariyle %80’den az olan tağyir (denatüre) edilmemiş etil alkol hariç)

 

İlgili Mevzuat: 2015/19 Tütün, Tütün Mamulleri, Alkol Ve Alkollü İçkilerin İthalat Denetimi Tebliği

 

Konuyla ilgili detaylı bilgi için telefonla veya aşağıda bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Lütfen talebinizi iletiniz. Sizinle en kısa süre iletişime geçebilmemiz tüm alanları doldurmanızı rica ederiz.

Comments are closed